Nasze usługi

Naprawa usuwanie filtra cząstek stałych FAP DP

Wykonujemy usługę wyłączenia-usunięcia filtra cząstek stałych DPF / FAP poprzez usunięcie go z oprogramowania sterownika ECU (tak jakby go nigdy nie było w aucie).
Idąc za potrzebami naszych klientów opracowaliśmy metodę usuwania z układów wydechowych filtrów cząstek stałych nazywanych w skrócie DPF (Diesel Particulate Filter) lub FAP (Filtre a Particules). Tak duże zapotrzebowanie na tego typu usługi wynika z wysokich kosztów eksploatacji tych systemów oraz ich bardzo dużej awaryjności. Dodatkowo zatkany filtr zmniejsza moc auta oraz podwyższa spalanie.
Na rynku oferowanych jest kilka metod radzenia sobie z niedrożnym filtrem cząstek stałych, oczywiście poza wymianą na nowy. Jednakże wszystkie sposoby regeneracji filtra, czyli jego czyszczenia, są rozwiązaniem doraźnym lub wręcz w ogóle nieskutecznym. W takim przypadku problem po krótkim czasie pojawia się na nowo. W dodatku w niektórych autach ponosimy niemałe koszty płynu katalitycznego (dodatku do paliwa).

Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się problemu z filtrem cząstek stałych jest jego usunięcie ze sterownika ECU co umożliwia nam usunięcie fizyczne wkładu wyłapującego cząsteczki stałe. Po takiej operacji w systemach z płynem katalitycznym zamiast dodatku można do zbiorniczka płynu dolać zwykły olej napędowy i raz na zawsze zapomnieć o filtrze cząstek stałych w samochodzie.

Dpf off, usuwanie dpf Warszawa, usuwanie dpf fap Wołomin, naprawa dpf, fap cała Polska, naprawa dpf-u, regeneracja DPF, FAP

Jako nieliczni zajmujemy się programowanym usuwaniem fitra cząstek stałych, które mają zastosowanie w samochodach marki TOYOTA-LEXUS (D4D,D-CAT). Usuwanie fitra FAP DPF w sterownikach DENSO polega na wyprogramowaniu jego ze sterownika silnika w samochodach TOYOTA D4D D-CAT ze sterownikami DENSO opartymi na procesorach NEC 7F00XX. Nie używany emulatorów !!!