Nasze usługi

Elektroniczny chip tuning

NASZA FIRMA MA DO ZAOFEROWANIA USŁUGĘ PROFESJONALNEGO CHIP-TUNINGU (NIE MONTUJEMY BOXA, KTÓRY TYLKO OSZUKUJE KOMPUTER ECU I DAJE SŁABY PRZYROST).

Chip Tunning ma na celu poprawę parametrów silnika, poprzez zmianę samego oprogramowania z użyciem zmian programowych na zasadzie optymalizacji pracy silnika przez regulację stosownych jego zawartości na podstawie precyzyjnego zakresu pomiarowego. To opcja chip tuningu dająca duże bezpieczeństwo, wysoką jakość i możliwie najlepsze efekty.

Zwiększenie mocy nie musi oznaczać zwiększonego zużycia paliwa i w zasadzie zależy od stylu jazdy, choć możliwy jest eko tuning, który kładzie szczególny nacisk na ograniczenie zużycia paliwa, ale bez dużych przyrostów osiągów.

Za pomocą edycji programu można zmienić wartości takie jak np:
- maksymalną prędkość
- maksymalne obroty silnika
- doładowanie
- dawka paliwa
- kąt zapłonu
- moment początku tłoczenia
- czas wtrysku
- skład mieszanki
- charakterystyka moment obrotowego
- oraz wiele innych (praktycznie wszystko czym steruje sterownik silnika)

Producenci silników spalinowych pozostawiają pewna rezerwę mocy i momentu obrotowego zarówno w jego mechanicznej konstrukcji jak i sterowaniu np: poprzez oprogramowanie. Ma ona na celu zapewnić uniwersalną pracę jednostki napędowej bez względu na warunki jego pracy. Bezpieczne przyrosty dla silników "wolnossących" to ok. 15-40% oryginalnej mocy dla silników "doładowanych" od 15% a nawet do 60% nominalnej mocy.

Nie wgrywamy nowego oprogramowania, lecz modyfikujemy te fabryczne pod indywidualną jednostkę daje nam to maksymalny poziom bezpiecześtwa i brak możliwośći niewłaściwych paramentrów dla silnika.Nie używamy CHIP BOX który sztucznie podbija moc silnika oraz jest niebezpieczny dla naszej jednostki.

Elektroniczny chip tuning diesel i benzyna:
- TDI, CDI, DID, D, DTI, DCI, DDIS, HDI, TDCI, TID, CRDI, FSI, TSI, TFSI, D4D, D-CAT
- sterowniki:
- BOSCH: EDC15, EDC16, EDC17, ME7, ME9, MED17, MAGNETI MARELLI, DELPHI, DELCO, GM, SIEMENS, VISTEON, DENSO

Tunning w większości wykonujemy za pomocą gnizda diagnostycznego OBD, niektórzy producenci aut montują blokady anty chip tunningowe co uniemożliwa ich tunning poprzez gniazdo OBD w takim przypadku trzeba fizycznie wyjąć komputer silnika i w nim dokonać zmiań.

Istotną rzeczą jest, że wszystko jest wykonywane w bezpieczny i sprawdzony dla silnika sposób.

Indywidualna optymalizacja pracy silnika dająca przyrostu mocy i momentu obrotowego sprzyja większej elastyczności oraz ma jednocześnie wpływ na bezpieczniejszą pracę silnika.

Dzięki takim zabiegom Państwa samochód zdobędzie dodatkową moc, nawet do 25%, dodatkowo przy odpowiednim ustawieniu dopływu paliwa jesteśmy w stanie obniżyć Państwa wydatki na paliwo, gwarantujemy zmniejszone spalanie o co najmniej 1l. na 100km a przy tym zwiększone przyspieszenie.

Chiptuning wykonujemy dla warsztatów (mozliwość współpracy).
Pisz: diagkompcar@gmail.com
dzwoń: 784 912 072
cała Polska: www.diagkompcar.pl